• Ubytování ve Varšavě

    Využijte nabídky hotelů od největšího rezervačního systému ubytování ve světě Booking.com, jehož nabídku na tomto webu prezentujeme. Ve Varšavě máte možnost výběru z cca 500 hotelů.

     

    Ke každému hotelu najdete podrobné informace, fotky, data o dostupnosti a cenách. A především, k dispozici budete mít nezávislé recenze hotelů od dalších cestovatelů, které vám pomohou s výběrem kvalitního ubytování. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online a bezpečně.

Hudební velikán Frédéric Chopin

Nemusíte se pohybovat ve vážně hudbě, abyste neznali skutečného hudebního velikána s polskou krví, rodným jménem Fryderyk Franciszek Chopin. Frédéric Chopin (1810 – 1849) za svůj poměrně krátký život se stihl stát skladatelem vážné hudby a klavírním virtuosem.

Od svých 7 let žil ve Varšavě, v Kazimierzowském paláci, což bývalo lyceum, na kterém jeho otec vyučoval francouzský jazyk. Dnes se v paláci nachází Varšavská univerzita.

Chopinovou památku je možné uctít v Łazienki parku ve Varšavě, kde byla roku 1926 odhalena bronzová socha. Od roku 1959 se u sochy, každou letní neděli, pořádají recitály Chopinových skladeb. Máte-li rádi vážnou hudbu, můžete se ve Varšavě zúčastnit nejstarší monotematické hudební soutěže „International Frédéric Chopin Piano Competition“, která se zde od roku 1927 koná každým pátým rokem.