• Ubytování ve Varšavě

    Využijte nabídky hotelů od největšího rezervačního systému ubytování ve světě Booking.com, jehož nabídku na tomto webu prezentujeme. Ve Varšavě máte možnost výběru z cca 500 hotelů.

     

    Ke každému hotelu najdete podrobné informace, fotky, data o dostupnosti a cenách. A především, k dispozici budete mít nezávislé recenze hotelů od dalších cestovatelů, které vám pomohou s výběrem kvalitního ubytování. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online a bezpečně.

Doprava

Do největšího a zároveň hlavního města Polska – Varšavy, je možné se pohodlně dostat leteckou dopravou na letiště Frederica Chopina (Okęcie), které je přibližně 10 km od samotného centra města. Z letiště je možné se do centra města nejrychleji dostat železnicí (linky S2 a S3), případně městskou autobusovou dopravou nebo taxi službou, která vás však vyjde dráž. Druhé a podstatně menší letiště je Modlin, které je 35 km vzdálené od centra města. Odsud Vás do centra Varšavy dopraví autobus.

Samotná doprava po městě je poměrně dobře řešená a levná, avšak bývá – především ve špičce, dosti přeplněná. Lístky na hromadnou městskou dopravu je možné zakoupit přímo v dopravním prostředku u řidiče, případně ve stáncích a automatech. Jízdenky mají papírovou podobu a platí různě dlouhou dobu. Před každým vstupem do prostředku hromadné dopravy, je potřeba jízdenku označit.

Pro turisty je šikovná místní autobusová doprava, která vás zaveze ke všem turisticky vyhledávaným atrakcím Varšavy.

Místními je nejvíce využívaná tramvajová doprava, u které je jistota, že neuvízne v dopravní špičce. Další výhodou je, že jezdí v poměrně krátkém intervalu za sebou.

Cestovat můžete i varšavským metrem, které má prozatím pouze jedinou linku, spojující centrum města s jižním předměstím. Cestou metro míjí většinu turistických atrakcí města.

Chcete-li využít místní taxi služby, výhodnější je taxi si objednat dopředu – vyjde vás o něco levněji než taxi, které si odchytnete na ulici.