• Ubytování ve Varšavě

    Využijte nabídky hotelů od největšího rezervačního systému ubytování ve světě Booking.com, jehož nabídku na tomto webu prezentujeme. Ve Varšavě máte možnost výběru z cca 500 hotelů.

     

    Ke každému hotelu najdete podrobné informace, fotky, data o dostupnosti a cenách. A především, k dispozici budete mít nezávislé recenze hotelů od dalších cestovatelů, které vám pomohou s výběrem kvalitního ubytování. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online a bezpečně.

Palác kultury a vědy

Dominantní palác z roku 1955 je nejvyšší stavbou (234,5 m) Varšavy. Palác, vysoký jako 4 naše Petřínské rozhledny, byl darem sovětskému národu od Josepha Stalina a měl sloužit k propagandistickým projevům tehdejších vládců. Svou dobu palác přežil a nyní, se svými 3 000 místnostmi, slouží jako muzeum a informační centrum.

Při návštěvě zajděte i na vyhlídkovou terasu, která se nachází v 30. patře budovy (114 m na zemí) a ze které je krásný pohled na celé město. Palác je již delší dobou trnem v oku, a to právě kvůli své komunistické minulosti a především sochy dělníka, který v rukou drží knihu s nápisem Marx, Engels, Lenin.  Od roku 2007 je palác památkově chráněný, tedy úpravy na něm jsou dosti složité.

Jedině čas nám ukáže, zda tuto komunistickou památku vláda bude mít povoleno upravit nebo se zanechá v původní výstavbě.  Roku 2000 byly na věži paláce umístěny největší a nejvýše položené hodiny v Evropě.